W wielu kulturach zwyczajowo organizuje się imprezę pożegnalną na cześć osoby, która się wyprowadza lub wyrusza w daleką podróż (czasami nazywaną bon voyage party). Do tej kategorii zaliczają się emeryci i renciści odchodzących na emeryturę współpracowników. Kilka z nich zostało opisanych w japońskiej powieści Shusaku Endo z 1974 roku „When I Whistle”.

Wyśmienite dmuchańce na uroczystości

Impreza obsługowa to uroczystość po ostatecznym wykonaniu wydarzenia teatralnego, takiego jak sztuka, musical czy opera. Tego typu impreza może się również odbyć po zakończeniu kręcenia filmu (tzw. „wrapping party”) lub po ostatnim odcinku sezonu serialu telewizyjnego. Imprezy odlewnicze odbywają się tradycyjnie dla większości przedstawień teatralnych, zarówno profesjonalnych, jak i amatorskich.Zaproszeni goście są zazwyczaj ograniczeni do artystów wykonawców, członków załogi i kilku innych, którzy nie brali udziału w przedstawieniu, takich jak sponsorzy i darczyńcy, którzy pomogli w sfinansowaniu produkcji.  Białystok urodziny dla dziecka – Party4You – najlepsza zabawa.

Dmuchańce atrakcje dla dzieci i inne

Przed imprezą jest impreza, która odbywa się bezpośrednio przed jakimś wydarzeniem, takim jak taniec szkolny, wesele, przyjęcie urodzinowe lub bar Micwa. Imprezy te są zazwyczaj krótkotrwałe i czasami wiążą się z przygotowaniem się do imprezy (np. goście mogą nakładać makijaż lub kostiumy). Goście zazwyczaj wyjeżdżają w tym samym czasie i przyjeżdżają na imprezę razem. Często ludzie biorą udział w grach wstępnych lub piją przed imprezą lub wieczorem, szczególnie jeśli impreza nie ma dostępu do alkoholu.

Dmuchańce na imprezach

After-party to impreza, która odbywa się po przedstawieniu muzycznym lub teatralnym, lub po jakimś innym wydarzeniu, takim jak ślub lub taniec szkolny. Goście zazwyczaj ograniczają się do przyjaciół gospodarza. Rocznica to dzień, w którym wydarzenie lub instytucja zostały założone w roku poprzednim i mogą również odnosić się do upamiętnienia lub świętowania tego wydarzenia. Na przykład, pierwszym zdarzeniem jest zdarzenie początkowe lub, jeśli jest planowane, inauguracja zdarzenia. Rok później przypada pierwsza rocznica tego wydarzenia. Po raz pierwszy słowo to zostało użyte na święta katolickie dla upamiętnienia świętych.

Większość krajów obchodzi rocznice narodowe, zazwyczaj nazywane dniami narodowymi. Może to być data uzyskania niepodległości przez naród lub przyjęcia nowej konstytucji lub nowej formy rządu. Można również upamiętnić ważne daty panowania siedzącego monarchy, co często określa się mianem „jubileuszu”.